Dama Bileklik Yapımı

Dama Bileklik Yapımı

Merhaba dostlarım bugün yine çek kristalleriyle yapacağımız bir bileklik modeliyle karşınızdayım. İlk başta malzemelerimiz ise basık yani yanlardan ince altı milimetrelik çek kristali ikincisi araya koyacağımız bir boncuk buda yine camdır çek kristali ve şeffaftır dört milimetredir. Bir adet papağan kilit zincir ve uç ayrıca bir metre lastik  misina kullanıyoruz.

Dama Bileklik Yapımı

Yapımına başlayalım zincirlerden bir tane çıkartıp papağanın yani kilidimize takıp ağzını kapatalım daha sonra lastik misinanın bir ucundan geçirip ortalayalım.

Daha sonrasında ise  ikiye katlıyoruz misinayı ve bir tane büyük çek kristali alıp arasından taktıktan sonra ters çevirip misinanın diğer ucunu takıyoruz ve ortalıyoruz.

Dama Bileklik Yapımı

Hemen ardından iki tane beyaz boncuğumuzu takıyoruz ve ardından iki tane büyük kristali takıyoruz. Bundan sonrasında yine çek kristali takıp ilk başta yaptığımız gibi ikili bir şekilde çekiyoruz.

 

Dama Bileklik Yapımı

 

Şimdi ise iki tane daha küçük boncuk alıyoruz ve her iki uca takıyoruz sonrasında ise büyük boncuk takıyoruz ve sonrasında yine küçük boncuk takıyoruz. Şeklimiz artık yavaş yavaş ortaya çıkıyor. 

Şimdi hiç küçük koymadan birer tane büyük sonrasında birer tane küçük boncuk daha sonrasında bir tane büyük çek kristali takıp iki taraflı olarak geçiriyoruz.

Dama Bileklik Yapımı

 

Şimdi tekrar devam ediyoruz birer tane büyük birer tane küçük takıyoruz daha sonrasında bir tane büyük çek kristali takıp her iki misina ucunu boncuğun içerisinden geçiriyoruz. 

 

Dama Bileklik Yapımı

 

Bu şekilde istediğiniz uzunluğa kadar devam ediyoruz dostlarım.

 

Son kısmına geldiğimizde ise dostlarım bit kullanıyorum bit isimli malzememiz ise misinayı sıkıştırmak için kullanıyoruz. Bunu geçirdikten sonra zincirimizi takıyoruz içerisine iki tane olmak üzere taktıktan sonra tekrar bitin içinden geçiriyoruz.

Şimdi ise bit aparatını pense yardımı ile sıkıştırıp bırakıyoruz. Daha sonrasında ise fazla kalan misinanın ucunu kesiyoruz daha sonrasında ise kullanıma hazır dostlarım.

Sizlerde el emeği amigurumilerinizi satıp para kazanabilirsiniz veya ben yapamam diyorsanız el emeği ürünlerimizi almak için sizleri e-ticaret sitemiz olan www.elemegi.com adresine davet ediyorum dilerseniz burayatıklayarak da sitemize ulaşabilirsiniz.

Dama Bileklik Yapımı video

Sevgili dostlarım bir serüvenin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Eğer ki sizlerde böyle takı tasarımına merakınız var ise veya yeni yeni bu işlemlere başlıyorsanız bu makalenin altına yorum yaparak istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Bir önceki makalemize ulaşmak için alt taraftaki linki tıklayabilirsiniz.

https://www.takitasarla.com/2017/12/25/miyuki-ile-orme-teknikleri/

Dama Bileklik Yapımı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir