Kum Boncuk ile Papatya Modeli Kolye

Kum Boncuk ile Papatya Modeli Kolye

Selamlar sevgili dostlarım bugün sizler için kum boncuk ile papatya modeli kolye yapmayı planlıyorum. Bu makalemizde bize gerekenler ise şunlardır.

Renkli kum boncuklar, kum boncuk iğnesi, misina veya naylon ip kullanıyoruz. Ayrıca papağan ve zincir kullanıyoruz. Fazla uzatmadan hemen yapımına başlayalım dostlarım.

 

Kum Boncuk ile Papatya Modeli Kolye

 

İlk öncelikle on dokuz tane siyah boncuk takıyoruz ipimize daha sonrasında ise ilk taktığımız üç taneden iğne ile tekrar giriyoruz ve ipi çekiyoruz.

Sonrasında ise düğüm atıp sabitliyoruz on bir siyah boncuk daha alıyoruz önceki yaptığımız düğümün ilk üç boncuğunu atlayıp ikinci üç boncuğunu iğne ile alıyoruz. Aşağıya resmini bırakıyorum oradan bakabilirsiniz.

 

Kum Boncuk ile Papatya Modeli Kolye

 

Sonrasında ipi çekiyoruz ve on tane daha siyah boncuk alıyoruz tekrar ilk halkanın üç boncuğunu atlayıp sonraki üç boncuğa batıyoruz sonrasında ise bir siyah altı sarı boncuk alıyoruz.

 

Daha sonra bir beyaz boncuk alıyoruz ve sarı boncuklardan altıncı boncuğa batıyoruz sonrasında ise beyaz boncuğu ortaya yerleştirip baştan ikinci sarı boncuğa batıyoruz ve beyaz boncuğu sabitliyoruz sonrasında ise yedi tane siyah boncuk aıyoruz ve ikinci halkanın ikinci üçerli boncuklarına batıyoruz.

 

Kum Boncuk ile Papatya Modeli Kolye

 

Sonrasında ise on tane daha siyah boncuk alıyoruz üçüncü halkanın yine aynı şekilde ikinci üçerli grubuna batıyoruz  sonrasında ise yine aynı şekilde bir siyah altı sarı boncuk alıyoruz. Sonrasınra ise ilk sarı boncuğa batıp bir halka oluşturuyoruz. Sonrasında ise beyaz bir boncuk alıp yine aynı şekilde ortasına yerleştiriyoruz.

 

Kum Boncuk ile Papatya Modeli Kolye

Yedi tane siyah boncuk alıyoruz ve yine aynı şekilde soldaki üst halkanın ikinci üçlü grubunda batıyoruz ve sonrasında on siyah boncuk alıyoruz ve aynı şekilde ikinci üçlü gruba batıyoruz ve ipi gerginleştiriyoruz.

Sizinde elemeği göz nuru takılarınız var ve para kazanmak istiyorsanız e-ticaret sitemiz olan www.elemegi.com adresinden satış yapabilir veya   el emeği ürünleri buradan  temin edebilirsiniz.

Bir siyah yedi tane sarı boncuk aldıktan sonra ilk sarıya batıp halka oluşturup beyazı yine ortaya alıyoruz bundan sonrası bu şekilde devam etmektedir dostlarım. Kolyenizin büyüklüğüne göre aynı işlemleri tekrarlıyoruz.Sonrasında ise ister papağan yardımı ile ister boncuk yardımı ile kapatıyoruz dostlarım.

Kum Boncuk ile Papatya Modeli Kolye video

 

Bir serüvenin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın mutlu kalın..

Papatya severler için papatya bileklik yapımı makalemize ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Kum Boncuk ile Papatya Modeli Kolye

Yazı dolaşımı


Kum Boncuk ile Papatya Modeli Kolye” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir