Papatya bileklik yapımı

Papatya Bileklik Yapımı

Selamlar saygı değer dostlarım bugün birlikle papatya bileklik yapımı konusunu inceleyeceğiz. Takı yapımı işine yeni başlamış arkadaşlarımızın dostlarımızın yapabileceği basitliktedir. Malzemelerimiz ise 0.25 mm misina karga burun pense iğne zincir.

Papatya bileklik yapımı

 

İlk olarak papağanımızı takıp bit yardımı ile sabitliyoruz fazla kısımları kesiyoruz. Sonrasında ise beş tane beyaz boncuk takıyoruz ardına yeşik boncuk takıyoruz. Misinanın boşta kalan ipini taktığımız ilk beyaz boncuğun içerisinden geçiriyoruz. Sonrasında ise dört tane beyaz boncuk daha takıyoruz. Önceki adımda taktığımız beş boncuğun en sonuncusundan geçiriyoruz misinayı.

 

Papatya Bileklik Yapımı video

Daha sonrasında ise aynı işlemleri tekrarlıyoruz yine beş tane beyaz bir tane yeşil boncuk takıyoruz sonrasında ise beş boncuğun ilkinden giriyoruz tekrar misina ile sonrasında ise yine aynı şekilde dört tane beyaz boncuk alıyoruz ve önceki taktığımız beş boncuğun sonuncusundan geçiriyoruz. Böylelikle tam yuvarlak içerisinde yeşil olan bir motif elde etmiş oluyoruz aynı işlemleri kolyenin uzunluğuna göre karar verip tekrar ediyoruz.

Papatya bileklik yapımı

Sizde kendi yaptığınız takıları satabileceğinizi biliyor muydunuz ? E-ticaret sitemiz olan www.elemegi.com adresinden el emeği ürünlerinizi satabilir veya güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sonuna geldiğimizde ise iğne ile bir kapama işlemi yapıyoruz sonrasında ise zincirlerimizi takıyoruz arkasına bit takarak iyice sıkılayıp fazla misina ipini kesiyoruz.

Papatya bileklik yapımı

 

Tüm işlemlerimiz bu kadar sevgili dostlarım. Takı yapmaya yeni başlayan arkadaşlarım için papatya bileklik yapımı çok uygun bir ders oldu.

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın mutlu kalın..

Turkuaz boncuk kolye yapımı için buraya tıklayabilirsiniz.

Papatya Bileklik Yapımı

Yazı dolaşımı


Papatya Bileklik Yapımı” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir