Paracord Bileklik Yapımı

Selamlar dostlarım bugün yeni başlayan arkadaşlarımız için basit olarak nasıl bileklik yapabiliriz bundan bahsetmek istiyorum.  Bunun için bize bot bağcıkları gibi ipleri kullanabilirsiniz. Ayakkabıcılarda mevcuttur bulamayan arkadaşlarım için.

 

 

Yapımına başlayalım ilk önce ana renkteki ipimizi ikiye katlayıp ortaya yerleştiriyoruz daha sonrasında diğer ipimizi de aynı şekilde ortalayıp alttaki resimdeki  gibi ortasından geçiriyoruz.

 

 

Geçirdikten sonra ise altta kalan ipi mavi ipi üsttekinin altından alıp diğer tarafından geçiriyoruz dikkat edelim ipimizin yönü maviyse mavi gelecek şekilde yapalım ve iyice sıkalım böylelikle bir düğüm atmış oluyoruz.

Daha sonra ilk başta sol daha sonra sağ şekilde aynı işlemleri tamamlayalım daha sonrasında aynı şekilde üst alt yapıyoruz böylelikle sıranın sonuna kadar sıkı bir şekilde yapalım. 

 

 

Daha sonrasında ise turuncu iplerimizi birleştirip bileklik formunu yapmaya geldi sıra şimdi ise aşağıdaki resim gibi altta kalan ipleri üst taraftaki bıraktığımız yerden geçiriyoruz. Sizlerde el emeği ürünlerinizi satmak veya el yapımı ürüler almak istiyorsanız %100 güvenli e-ticaret sitemizi buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Ayarlama işlemini yaptıktan sonra turuncu bağcıklarını alıyoruz bir ve bir tanesini kesiyoruz ve bilekliğin etrafında doluyoruz sıkı bir şekilde ve bağlıyoruz ve fazla kalan kısımları kesip çakmak yardımı ile mühürlüyoruz çözülmemesi için. Sonrasında ise kalan iplerin uçlarını bağlıyoruz ve böylelikle ayarlama işlemlerini yapmış bulunuyoruz.

 

Paracord Bileklik Yapımı video

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın hoşçakalın..

Bir önceki makalemiz sarmaşık bileklik yapımı için buraya tıklayabilirsiniz.

Paracord Bileklik Yapımı ( Ayarlı )

Yazı dolaşımı


Paracord Bileklik Yapımı ( Ayarlı )” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir