Sarmaşık Bileklik Yapımı

Sarmaşık Bileklik Yapımı

 

Selamlar dostlarım bugün sizlere sarmaşık bileklik yapımı videosunu ve anlatımı ile bu bilekliği nasıl yaparız bunu anlatacağım. Çok şık ve güzel bir bileklik olduğu için herkese tavsiye ediyorum sadece boş vakitlerinizi ayırarak yirmi beş dakikada tamamlayabilirsiniz. Lafı uzatmadan yapımına geçelim.

Sarmaşık Bileklik Yapımı

Sarmaşık Bileklik Yapımı için gereken malzemeler

  • En incesinden misina
  • Cam boncuk
  • On milimlik kristal mor boncuk
  • Çelik tel

Sarmaşık Bileklik Yapımı

 

Sarmaşık Bileklik Yapımı Anlatımı

Şimdi ise yapımına geçelim dostlarım ilk başta çelik telimizden alıp kesiyoruz ve misina ile birleştirip ateşle eritip birleştiriyoruz. Daha sonra misinamızdan bir metre veya bir elli şeklinde kesiyoruz ve misinanın arkasını bağlıyoruz boncuklar düşmemesi için.

Daha sonrasında on adet cam boncuk diziyoruz ve misinanın en sonuna kadar götürüyoruz. Burası önemli dostlarım en sona geldikten sonra çevirip son üçünden geçiriyoruz ve çekiyoruz ve yuvarlak görüntü oluşuyor.

Altı adet daha cam boncuk takıyoruz ve bir tane on milimlik kristal boncuk takıyoruz ve daha sonra iki tane daha cam boncuk takıyoruz ve sonuna götürüyoruz ve sonrasından yine daha önceki yaptığımız çemberin son iki tanesincen geçiriyoruz ve çekiyoruz. ve daha sonra tekrar hepsinden yani altı delikten geçiriyoruz.

Daha sonra dört adet cam boncuk taktıktan sonra bir tane kristal boncuk takıyoruz ve sonrasında yine iki tane cam boncuk takıyoruz ve dört tanesinden daha geçiriyor ve çekiyoruz.

Sarmaşık Bileklik Yapımı

Şimdi arkadaşlar bu yaptığım işlemi sonuna kadar tekrar ediyoruz ve bu şekilde bitiriyoruz.

Dört tane cam boncuk takıp bir kristal takıyoruz ve daha sonra iki tane daha cam boncuk takıyoruz ve çekiyoruz ve sırt kısmını çevirip dört tane ileri alıp iki taneden geçirip  ileri alıyoruz ve son dört taneden daha geçiriyoruz bu şekilde sürekli tekrar ediyoruz.

 

Sarmaşık Bileklik Yapımı

 

Sonuna geldiğimizde ise beş tane daha takıyoruz ve sonrasında kilit takıyoruz ve sonrasında beş tane daha takıyoruz ve yine aynı şekilde yine iki tane geçirip çekiyoruz ve tekrar üç tanenin arasından takıyoruz dostlarım.

Sizlerde yaptığınız takılardan para kazanmak ister veya el yapımı takılardan satın almak ister misiniz? Cevabınız evet ise tek yapmanız gereken E-ticaret sitemizi ziyaret etmek www.elemegi.com adresine girerek alışveriş yapabilirsiniz.

Bir tane düğüm atıyoruz küçük bir şekilde kapatma işlemini yapıyoruz ve sağlam olması için bir tane daha düğüm atıyoruz. Sonrasında ise kalan misinamızı kesiyoruz ve yepyeni bir bilekliğimiz oldu güle güle kullanmanız dileklerimle bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın hoşçakalın..

Sarmaşık Bileklik Yapımı Videolu Anlatım

 

 

Twin boncuklu kolye bileklik yapımı için buraya tıklayabilirsiniz.

Sarmaşık Bileklik Yapımı

Yazı dolaşımı


Sarmaşık Bileklik Yapımı” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir