takı tasarım

Şık Ve Çarpıcı Kristal Boncuklu bileklik

 

Merhaba arkadaşlar bu gün size resmini çok gördüğüm yapımına hiç rastlamadığım bileklik yapımını göstereceğim malzemelerimiz ise  dört milimetrelik yuvarlak kristal ayrıca kapama aparatımız var ve  kristalime uyumlu olacağını düşündüğüm 11/0 gümüş renk kum boncuğum ve iğnemiz ve boncuk ipimiz kullanılmaktadır.

 

Şık Ve Çarpıcı Kristal Boncuklu bileklik

 

İlk olarak bir tane kristal takıyoruz kum boncuklarımızdan bir daha geçerek bir düğüm atıyoruz. İki kum boncuğumuzdan geçiyoruz iğne ile üç tane kum boncuk takıyoruz  bir tane arada kalıyor dördüncü ve beşinci boncuğumuzdan geçiyoruz.

Burayı geçtikten sonra dört kum bir kristal takıyoruz ve en son çıktığımız kum boncuktan aynı yönden tekrar geçiyoruz. Zaten o kendi kendine sağa ve sola dönüyor arkadaşlar çevirip bir kumdan daha geçiyoruz.

 

Şık Ve Çarpıcı Kristal Boncuklu bileklik

 

Üç tane kum boncuk takıyoruz bir tane kum boncuğu atlıyoruz ve son ikiye giriyoruz. Şimdi ise dört tane kum boncuk takıyoruz ve bir tane kristal takıyoruz ve bir kumdan daha geçiyoruz üç tane kum boncuk takıyoruz.

Bir kumu atlayıp son ikiye giriyoruz. Bu şekilde bileklik boyumuza kadar devam ediyoruz.

Beş tane kum boncuk takıyoruz ve aparatıızın içinden geçiyoruz ve dört tane daha takıyoruz yani toplamda dokuz tane kum boncuk takıyoruz. Dönüp kristalimizin içinden geçiyoruz ve kristalimizden geri dönüyoruz.

 

Tekrar üç kum takıyoruz aparatın yerini tamamladık ve şimdi beş kum takıyoruz en başta başladığımız gibi bir kristal takıyoruz ve beş kumdan tekrar dönüyoruz.

 

Şimdi ise üç kum takıyoruz bir tane kum boncuğu atlıyoruz iki taneden geçiyoruz burası yine aynı diğer taraf gibi son tarafı birleştireceğimiz için püf noktası orası.

Bir tane kum boncuk alıyoruz karşı tarafındaki kum boncuktan geçiyoruz ve birleşmiş oluyor bir kum boncuk daha takıyoruz ve bir kum boncuğu atlayıp son ikiden geçiyoruz.

 

İlk tarafı birleştirmiş olduk şimdi tekrar dört kum takıyoruz ve bir kristal yapıyoruz ve yine aynı şekilde iç tarafı birleştirerek yapıyoruz ve bu şekilde sonuna kadar devam ediyoruz.

Şık Ve Çarpıcı Kristal Boncuklu bileklik video

 

Sonuna geldiğimizde yine dokuz tane kum boncuk takıyoruz ve kristalimizden geçiyoruz bu şekilde üç kum daha takıyoruz ve karşıdaki ilk boncuğumuzdan geçiyoruz. Bu şekilde takımızı tamamlıyoruz.

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın..

 

 

Şık Ve Çarpıcı Kristal Boncuklu bileklik

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir