Tuğla tekniğiyle miyuki nazar boncuğu

Merhabalar dostlarım bugün sizlere tuğla tekniği ile nazar boncuğu nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım öncelikle bize gereken malzemeler dört renk delica boncuğu boncuk iğnesi ve boncuk ipi.

 

Tuğla tekniğiyle miyuki nazar boncuğu

Kolyenin alt kısmından başlayıp yukarıya doğru arttırmaları ve eksiltmeler yaparak tamamlayacağız. Şimdi yapmaya başlayalım iki tane altın rengi boşluğu ipimize geçiriyoruz ve ilk geçirdiğim boncuğun altından girip çıkıyoruz. Daha sonra diğer boncuğa girip sonra tekrar içinden geçirdiğim boncuğa giriyorum ve tekrar ederek aynı hareketleri beş tane yapıyoruz.

İkinci sırada ise lacivert boncuklarla devam ediyorum bir tane altın ve bir tane lacivert boncuk alıp ilk boncuk değil ikinci boncuğa giriyorum daha sonra lacivert boncuktan yukarı çıkıyorum.

Tuğla tekniğiyle miyuki nazar boncuğu

Şimdi tekrar lacivert boncukla devam ediyorum ve iki boncuğun arasından giriyorum bu şekilde girdikten sonra tekrar lacivert boncuğumuzu alıp takıyoruz.

Tuğla tekniğiyle miyuki nazar boncuğu

Daha sonra altın rengi boncuğumuzu alıyoruz ve sondaki ipin içine iki  kez giriş yapıyoruz ve arttırma işlemimiz bu şekilde olmuş oluyor.

Üçüncü sırada ise maviler ile devam edeceğiz ipin arasına giriyoruz alt sıradaki sonra yukarı çıkıyoruz ve sonuncu aralığa giriyoruz altın rengimizi alıyoruz tekrar laciverte girdiğimiz aralıktan giriyoruz.

Aynı şekilde iki boncuk alarak devam ediyorum dış çerçevede altın rengi sonra lacivert ve ondan sonra beyaz renk yani dördüncü sırada beyaz renk boncuk çalışıyoruz ve iki tane çalışıyoruz geri kalanını aynı şekilde yapıyoruz.

Tuğla tekniğiyle miyuki nazar boncuğu

Bu sıra arttırma yapacağımız son sıra yani örneğimizin yarısına gelmiş bulunuyoruz burada ise alt taraf gibi yapıyoruz sadece bir tane arttırıyoruz ve orta kısma lacivert boncuk takıyoruz.

Sonraki sıraya geçip burada eksiltme yapıyoruz şimdi burada ise bir tane atlıyoruz ve ikinci boncuğa giriyoruz böylelikle azaltma işlemi yapmış oluyoruz burada boncuklar içeri doğru eksilmeye başladı. 

Daha sonra mavi ipimizi tutuyoruz ve iki beyaz çalışıyoruz. 

Tuğla tekniğiyle miyuki nazar boncuğu

Bu küçük modelde hem başlamasını hem arttırmasını hem azalmasını gördüğümüz için bunu seçtim bu delica boncuklarla neler yapılabildiğini görün istedim. Hemde nasıl yapılır öğrenmeniz için basit bir takı tasarımı oldu.

Alt tarafa görsel olarak takip edebilmeniz için videosunu ekliyorum dostlarım. Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın..

 

 

Tuğla tekniğiyle miyuki nazar boncuğu

Yazı dolaşımı


Tuğla tekniğiyle miyuki nazar boncuğu” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir