Turkuaz Boncuk Kolye

Turkuaz Boncuk Kolye

Selamlar dostlarım bugün sizlere turkuaz boncuk kolye nasıl yapılır bundan bahsetmek istiyorum. Turkuaz boncuk kolye için bize gerekli malzemeler şunlardır:  0.35 milimetre misina ipi, renklerini ve boyutlarınızı sizin seçtiğiniz boncuklar biz şimdi ki modelde ise turkuaz seçtik ve son olarak dört adet çiçekli boncuk. Zincir ve halkalar  ve yuvarlak uçlu penselerimiz ve papağan kilit kullanıyoruz.

 

 

Misinamızı bir metre kadar alıp ipe geçiriyoruz ve bit ile sabitliyoruz çok kolay bir model bu ve pratik bir şekilde olacak aynı zamanda çokta şık. Sonrasında ise turkuaz boncuklarımızı misinamıza geçiriyoruz.

 

Daha sonra ise çiçek aksesuarlarmıza zincir geçiriyoruz ve daha sonrasında ise misinamıza zincirinden geçiriyoruz. Sonrasında ise beş tane daha turkuaz boncuk yerleştirip aksesuarımızı takıyoruz yani aralarda beş boncuk olacak şekilde çiçeklerimizi takıyoruz ve bütün boncukları tamamlıyoruz ve takıyoruz.

 

 

Daha önce taktığımız biti çıkartıyoruz daha sonrasında ise halkalı kapamamızın deliğinden misinamızı geçirip tekrar bir bit ile sabitleyeceğiz misinamızı. Diğer taraf için halkalı kapamamızın alttaki deliğinden geçirelim tekrar bir bit ile kapatacağız. Misinanın fazlalıklarını kesmemiz gerekiyor sonrasında halkalı kapamayı pense ile kapatıyoruz.

Turkuaz Boncuk Kolye

Şimdi bir ucuna halkayı geçireceğiz ve sonrasında papağanımızı takıp işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Sizlerde bu şekilde yapılmış el emeği ürünlerinizi satabileceğinizi biliyor muydunuz ? El emeği ürünlerinizi ücretsiz üye olarak ücretsiz ilan vererek sadece www.elemegi.com adresinden satabilirsiniz.

Turkuaz Boncuk Kolye Video

 

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın mutlu kalın..

Miyuki örgü teknikleri makalemiz için buraya tıklamayı unutmayın.

Turkuaz Boncuk Kolye

Yazı dolaşımı


Turkuaz Boncuk Kolye” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir