Twin Boncuklu Kolye

Twin Boncuklu Kolye

Merhabalar saygı değer okuyucularım bugün sizlere twin boncuklu kolye yapımını göstermek istiyorum piyasada iki delikli boncuk olarak da geçiyor bu boncuklar hiç uzatmada malzemelerimize geçmek istiyorum.

 

Twin Boncuklu Kolye Malzeme Listesi

  • Twin boncuk
  • İpe dizili kum boncuk
  • İki katlı boncuk ipi
  • Mıknatıslı kaplama
  • İğne

Twin Boncuklu Kolye Yapılışı

Önce kum boncuğumuzdan biraz alarak bir tane stop yapıyoruz daha sonra bir tane twin boncuk alıyoruz fark ettiyseniz iki tane deliği var bu boncuğun üst deliğe çıkabilmek için üç tane boncuk alıyoruz ipimizin olduğu yönden ipimiz bu yönden çıktı bizde üç tane kum boncuk alıp üst deliğe giriyoruz.

 

Şimdi tekrardan twin boncuk alıyoruz yanına ve çeviriyoruz aynı zamanda elimizde yine aynı şekilde bunun üst deliğine çıkarken üç tane boncuk alıyoruz.

Tekrar twin üç tane boncuk yine çeviriyoruz ve yine üç boncuk alıp üst deliğine batıyoruz yine twin alıp üç tane kum alıp üst deliğe çıkıyoruz bunu gözlük bileklik veya gözlük aparatı ne yapıyorsanız bu büyüklükte devam ediyoruz.

Şimdi ben bundan bir tane kolye yapmayı tasarladım bu yüzden kolye boyunca bu şekilde ördüm artık sonuna geldim kapamamı takmak istiyorum kapamayı takarken üç dört tane kum boncuk aldım kum boncuk aldım ve tekrar üç dört tane kum boncuk aldım twin’in üst deliğini kullanarak ve şimdi tekrar kum boncuklarının içerisinden bir kere daha geçeceğiz. Mıknatıslı kapamanın içerisinden geçiyoruz.

Twin Boncuklu Kolye

Sağlam olması için bir kaç kere daha geçiyoruz. Kum boncuklar ne kadar ip alırsa o kadar geçebiliriz. İpimizi yok etmek için geri dönüyoruz ve boncukların içerisinden gezerek dolanıyoruz ne kadar dolanırsanız o kadar sökülme riski az olur isterseniz bir tanede düğümde atabilirsiniz. Ama düğümününüzü göstermemeniz gerekiyor ve fazlalığı makasla kesiyoruz. Yakma işlemi yapmıyoruz.

Şimdi diğer tarafı da yapmamız gerekiyor. Diğer tarafıda aynı şekilde yapıyoruz. Bu şekilde kolyemiz tamamlandı bu şekilde bileklik ve gözlük askısıda yapabilirsiniz. Piyasada bulunan farklı renklerle daha fazla şekiller oluşturabilirsiniz veya bir sıra daha yaparak genişletebilirsiniz. Sizlerde yaptığınız takılardan para kazanmak istermisiniz ? Eğer ki cevabınız evet ise sizleri e-ticaret sitemize davet ediyorum www.elemegi.com adresinden ulaşabilirsiniz veya buraya tıklayarak direkt olarak ziyaret edebilirsiniz.

Tuğla tekniği ile nazar boncuğu yapımı için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir sonraki serüvende görüşünceye dek esen kalın mutlu kalın..

Twin Boncuklu Kolye ve bileklik

Yazı dolaşımı


Twin Boncuklu Kolye ve bileklik” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir